Labinot Tahiri https://labinottahiri.info Tue, 01 Jun 2021 20:33:05 +0000 en hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.7.2 https://labinottahiri.info/wp-content/uploads/2021/03/cropped-icon-2-32x32.png Labinot Tahiri https://labinottahiri.info 32 32 Labi sot pati dy gëzime: Grumbulloi 90 mijë euro për Yvesen, vajzat e tij shpallet kampione në basketboll! https://labinottahiri.info/labi-sot-pati-dy-gezime-grumbulloi-90-mije-euro-per-yvesen-vajzat-e-tij-shpallet-kampione-ne-basketboll/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=labi-sot-pati-dy-gezime-grumbulloi-90-mije-euro-per-yvesen-vajzat-e-tij-shpallet-kampione-ne-basketboll https://labinottahiri.info/labi-sot-pati-dy-gezime-grumbulloi-90-mije-euro-per-yvesen-vajzat-e-tij-shpallet-kampione-ne-basketboll/#respond Tue, 01 Jun 2021 20:32:31 +0000 https://labinottahiri.info/?p=4571 Labi kishte dy gëzime sot, njëri ku Yvesa Salihajt iu janë mbledhur 90.000€ dhe tjetri, vazja e tij dhe shoqet e saj kanë fituar vendin e parë në garat e Basketbollit në Kosovë. Yvesa Salihaj është nisur drejt Turqisë për shërim dhe fal njerëzve tëvullnetit të mirë Yvesës iu janë siguruar 90.000€ për shërim. Zana...

The post Labi sot pati dy gëzime: Grumbulloi 90 mijë euro për Yvesen, vajzat e tij shpallet kampione në basketboll! appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
Labi kishte dy gëzime sot, njëri ku Yvesa Salihajt iu janë mbledhur 90.000€ dhe tjetri, vazja e tij dhe shoqet e saj kanë fituar vendin e parë në garat e Basketbollit në Kosovë.

Yvesa Salihaj është nisur drejt Turqisë për shërim dhe fal njerëzve të
vullnetit të mirë Yvesës iu janë siguruar 90.000€ për shërim.

Zana Tahiri bashkë me shoqet e saj, nxënëse e Shkollës Fillore “Jeronim De Rada” nga Ferizaj fituan vendin e parë në Kosovë, në Basketboll.
Labi uron vajzën e tij dhe klubin e Basketbollit Jeronim De Rada,
në veqanti traineren Kimete Haliti dhe arsimtarin Xhevat.

Zana na bëri krenar neve si prindër, shkollën dhe qytetin. Nesër do u’a ndaj 500€ si shpërblim dhe motivim në garat e tjera.
Suksese edhe më tutje në këtë sport, shkruan Labi.

The post Labi sot pati dy gëzime: Grumbulloi 90 mijë euro për Yvesen, vajzat e tij shpallet kampione në basketboll! appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
https://labinottahiri.info/labi-sot-pati-dy-gezime-grumbulloi-90-mije-euro-per-yvesen-vajzat-e-tij-shpallet-kampione-ne-basketboll/feed/ 0
Labinot Tahiri merr mirënjohje nga komuna e Kaçanikut, u ndihmoi në kohë pandemie! https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-merr-mirenjohje-nga-komuna-e-kacanikut-u-ndihmoi-ne-kohe-pandemie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=labinot-tahiri-merr-mirenjohje-nga-komuna-e-kacanikut-u-ndihmoi-ne-kohe-pandemie https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-merr-mirenjohje-nga-komuna-e-kacanikut-u-ndihmoi-ne-kohe-pandemie/#respond Fri, 30 Apr 2021 22:02:09 +0000 https://labinottahiri.info/?p=4556 Komuna e Kaçanikut ka nderuar me mirënjohje Fondacioni Humanitar “ Labinot Tahiri”. Ish-deputeti kishte ndihmuar këtë qytet historik me rastin e pandemisë. Kësisoj, kryetari i komunës Besim Ilazi në takimin që zhvilloi me humanistin Labinot Tahiri, e falënderoi atë për punën e jashtëzakonshme humanitare të realizuar edhe në Komunën e Kaçanikut gjatë kohës së pandemisë,...

The post Labinot Tahiri merr mirënjohje nga komuna e Kaçanikut, u ndihmoi në kohë pandemie! appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
Komuna e Kaçanikut ka nderuar me mirënjohje Fondacioni Humanitar “ Labinot Tahiri”. Ish-deputeti kishte ndihmuar këtë qytet historik me rastin e pandemisë.

Kësisoj, kryetari i komunës Besim Ilazi në takimin që zhvilloi me humanistin Labinot Tahiri, e falënderoi atë për punën e jashtëzakonshme humanitare të realizuar edhe në Komunën e Kaçanikut gjatë kohës së pandemisë, si dhe angazhimin e tij në mbledhjen e të hollave, për të ju dalë në ndihmë dy të lënduarve nga shpërthimi i gazit në Ferizaj e që ishin nga komuna jonë.

Kryetari Ilazi tha se angazhimi humanitar, është një vlerë njerëzore, e cila në çdo kohë duhet të nderohet dhe respektohet.

Nga ana tjetër, ish-deputeti theksoi se ndihet i nderuar edhe nga Komuna e Kaçanikut me një mirënjohjeje të radhës nga kryetari i nderuar,  Besim Ilazi!

“Mirënjohje është vlerë për shkak kontributit human nga fondacioni ynë , ku kemi shpërndarë pako ushqimore gjatë gjithë kohës se pandemisë, pa dashur të shkruaj edhe shumë të tjera raste të cilat janë të shumta në këtë komunë!

Dua ta falënderojë  kryetarin e nderuar dhe komunën e Kaçanikut për dekoratën, dhe njiherit edhe këtë mirënjohjeje e cila është e mbi 100-ta e ndajë se bashku me miliona shqiptarë të cilët përkrahin fondacionin tonë në të mirë të shqiptarëve”, ka shkruar Tahiri.

Ndryshe, gjatë kohës së pandemisë Fondacioni “ Labinot Tahiri” ka ndihmuar qytetarët e komunës sonë me pako ushqimore, ndërsa janë dhuruar edhe mjete mbrojtëse nga COVID 19 për QKMF-në në Kaçanik.

Në Kaçanik

Posted by Labinot Tahiri on Saturday, March 28, 2020

The post Labinot Tahiri merr mirënjohje nga komuna e Kaçanikut, u ndihmoi në kohë pandemie! appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-merr-mirenjohje-nga-komuna-e-kacanikut-u-ndihmoi-ne-kohe-pandemie/feed/ 0
Detajet më të reja nga jeta e Labinot Tahirit https://labinottahiri.info/detajet-me-te-reja-nga-jeta-e-labinot-tahirit/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=detajet-me-te-reja-nga-jeta-e-labinot-tahirit https://labinottahiri.info/detajet-me-te-reja-nga-jeta-e-labinot-tahirit/#respond Sat, 24 Apr 2021 21:55:09 +0000 https://labinottahiri.info/?p=4550 Në Libero me Resul Sinanin, Labinot Tahiri shpalosi shumë të reja nga jeta e tij. Në linkun më poshtë mund ta ndiqni intervistën nga jeta e tij.

The post Detajet më të reja nga jeta e Labinot Tahirit appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
Në Libero me Resul Sinanin, Labinot Tahiri shpalosi shumë të reja nga jeta e tij. Në linkun më poshtë mund ta ndiqni intervistën nga jeta e tij.

The post Detajet më të reja nga jeta e Labinot Tahirit appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
https://labinottahiri.info/detajet-me-te-reja-nga-jeta-e-labinot-tahirit/feed/ 0
Ndahet nga jeta ikona e humorit, Rasim Thaqi – CIMA https://labinottahiri.info/ndahet-nga-jeta-ikona-e-humorit-rasim-thaqi-cima/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ndahet-nga-jeta-ikona-e-humorit-rasim-thaqi-cima https://labinottahiri.info/ndahet-nga-jeta-ikona-e-humorit-rasim-thaqi-cima/#respond Fri, 26 Mar 2021 21:40:10 +0000 https://labinottahiri.info/?p=4544 Ka ndërruar jetë në moshën 71 vjeçare aktori i shquar kosovar, Rasim Thaçi, për publikun i njohur si Cima. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e aktorit, raporton rtv21.tv. Thaqi, ka disa ditë që ishte duke vuajtur nga infektimi me Covid-19. Ai po ashtu ishte i shtrirë në Klinikën Infektive. Ditë më parë, gjendja...

The post Ndahet nga jeta ikona e humorit, Rasim Thaqi – CIMA appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
Ka ndërruar jetë në moshën 71 vjeçare aktori i shquar kosovar, Rasim Thaçi, për publikun i njohur si Cima.

Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e aktorit, raporton rtv21.tv.

Thaqi, ka disa ditë që ishte duke vuajtur nga infektimi me Covid-19. Ai po ashtu ishte i shtrirë në Klinikën Infektive.

Ditë më parë, gjendja e tij shëndetësore ishte e përkeqësuar. Madje, vajza e Cimës, artistja Adelina Thaqi, pati publikuar një status në llogarinë e saj të Facebook-ut, me anë të së cilit kërkonte gjak për të atin e saj.

Rasim Thaçi apo ashtu siq publiku preferonte ta quaj, Cima, do të mbetët në kujtesë për veprimtarinë e tij të gjerë artistike, veçanërisht në fushën e komedisë.

burimi: albanianpost

The post Ndahet nga jeta ikona e humorit, Rasim Thaqi – CIMA appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
https://labinottahiri.info/ndahet-nga-jeta-ikona-e-humorit-rasim-thaqi-cima/feed/ 0
Labinot Tahiri ndan 3000 euro për klubin e Futbollit të Ferizajt: Ngjalluni se kultura dhe sporti mbajnë shtetin në këmbë https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-ndan-3000-euro-per-klubin-e-futbollit-te-ferizajt-ngjalluni-se-kultura-dhe-sporti-mbajne-shtetin-ne-kembe/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=labinot-tahiri-ndan-3000-euro-per-klubin-e-futbollit-te-ferizajt-ngjalluni-se-kultura-dhe-sporti-mbajne-shtetin-ne-kembe https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-ndan-3000-euro-per-klubin-e-futbollit-te-ferizajt-ngjalluni-se-kultura-dhe-sporti-mbajne-shtetin-ne-kembe/#respond Wed, 24 Mar 2021 21:14:52 +0000 https://labinottahiri.info/?p=4252 Skuadra e Ferizajt vazhdon të mbetet në një situatë të rënduar financiare. Këtë e kishte konfirmuar më herët edhe klubi përmes një reagimi në “Facebook”, derisa ka konstatuar se skuadra nuk ka marrë paga për një kohë mjaft të gjatë, shkruan GazetaBlic. Ishtë këngëtari i njohur shqiptar, Labinot Tahiri, i cili përmes një postimi në...

The post Labinot Tahiri ndan 3000 euro për klubin e Futbollit të Ferizajt: Ngjalluni se kultura dhe sporti mbajnë shtetin në këmbë appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
Skuadra e Ferizajt vazhdon të mbetet në një situatë të rënduar financiare.

Këtë e kishte konfirmuar më herët edhe klubi përmes një reagimi në “Facebook”, derisa ka konstatuar se skuadra nuk ka marrë paga për një kohë mjaft të gjatë, shkruan GazetaBlic.

Ishtë këngëtari i njohur shqiptar, Labinot Tahiri, i cili përmes një postimi në rrjetet sociale bëri të ditur se ka ndarë 3000€ për klubin e Futbollit tē Ferizajt!

“Dua të ju them se klubi kishte mbetur pa asnje financë, dhe në lojen me POZHORANIN, nuk janë kushtet për të paguar as edhe mjekun i cili duhet të qêndrojë gjatë lojes, e imagjinoni në borgjet që ia ka si klub, ku mund ti humb edhe pikët nga Federata e Futbollit!!!!”, shkroi Labi./GazetaBlic/

The post Labinot Tahiri ndan 3000 euro për klubin e Futbollit të Ferizajt: Ngjalluni se kultura dhe sporti mbajnë shtetin në këmbë appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-ndan-3000-euro-per-klubin-e-futbollit-te-ferizajt-ngjalluni-se-kultura-dhe-sporti-mbajne-shtetin-ne-kembe/feed/ 0
“Donacioni i radhës”, Labinot Tahiri dhuron 10.000 euro grave të veja të Krushes së Madhe https://labinottahiri.info/donacioni-i-radhes-labinot-tahiri-dhuron-10-000-euro-grave-te-veja-te-krushes-se-madhe/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=donacioni-i-radhes-labinot-tahiri-dhuron-10-000-euro-grave-te-veja-te-krushes-se-madhe https://labinottahiri.info/donacioni-i-radhes-labinot-tahiri-dhuron-10-000-euro-grave-te-veja-te-krushes-se-madhe/#respond Wed, 24 Mar 2021 21:13:58 +0000 https://labinottahiri.info/?p=4248 Për nder të pavarësisë së Kosovës, humanisti Labinot Tahiri ka vendsour të bëjë një donacion prej 10.000 eurosh për gratë e veja të Krushës së Madhe. Arsye e këtij donacioni, Labi thotë se është përkrahje për punët që i bëjnë ato për t’i mbajtur familjet ku shumë fëmijë mbeten jetima pa baballarë, përcjellë Gazeta Blic....

The post “Donacioni i radhës”, Labinot Tahiri dhuron 10.000 euro grave të veja të Krushes së Madhe appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
Për nder të pavarësisë së Kosovës, humanisti Labinot Tahiri ka vendsour të bëjë një donacion prej 10.000 eurosh për gratë e veja të Krushës së Madhe.

Arsye e këtij donacioni, Labi thotë se është përkrahje për punët që i bëjnë ato për t’i mbajtur familjet ku shumë fëmijë mbeten jetima pa baballarë, përcjellë Gazeta Blic.

“Tani , kur sot po festojmë ditën e Pavaresisë së KOSOVÊS, burrat e shumë grave të veja nga Krusha e madhe dhe në Kosovë, u vranë në luftên e fundit, nga masakrat e bêra prej duarve të ushtrisë kriminale të SERBISË.”, shkruan ai.

Postimi i tij i plotë:

 PËR NDERË TË PAVARESISË?
? DONACIONI I RADHËS 10.000€
10.000€ pêr gratë e veja të Krushës se madhe, si përkrahje për punet që ato i bëjnë për ti mbajtur familjet e tyre ku shumë fëmijë mbeten jetima pa baballarët e tyre!
Tani , kur sot po festojmë ditën e Pavaresisë së KOSOVÊS, burrat e shumë grave të veja nga Krusha e madhe dhe në Kosovë, u vranë në luftên e fundit, nga masakrat e bêra prej duarve të ushtrisë kriminale të SERBISË.
Nesêr do ti vizitojë , dhe do ta takojë zonjen Fahrie, kurse diten e marte do ti hedhim në llogarinë e shoqatës se tyre këto fonde!
Ju them të gjithave nënave dhe vajza shqiptare, do ta keni përkrahjen nga fondacioni ynë dhe duart e shqiptarëve gjithmonë.
Falenderojë të gjithë donatorët e Fondacionit.
Zoti ju bekoftë! ❤?❤
Me dashuri dhe respekt, Labinot Tahiri Kosovë e Shqipërisë.

The post “Donacioni i radhës”, Labinot Tahiri dhuron 10.000 euro grave të veja të Krushes së Madhe appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
https://labinottahiri.info/donacioni-i-radhes-labinot-tahiri-dhuron-10-000-euro-grave-te-veja-te-krushes-se-madhe/feed/ 0
Labinot Tahiri përsëri me gjest human: Nga 2000€ për fondet e çlirimtarëve! https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-perseri-me-gjest-human-nga-2000e-per-fondet-e-clirimtareve/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=labinot-tahiri-perseri-me-gjest-human-nga-2000e-per-fondet-e-clirimtareve https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-perseri-me-gjest-human-nga-2000e-per-fondet-e-clirimtareve/#respond Wed, 24 Mar 2021 21:12:07 +0000 https://labinottahiri.info/?p=4245 Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri, vazhdon të jetë shumë i dashur për publikun shqiptar. Sot Labinot Tahiri prap bëri nje gjest shumë të madh human,siç e dim të gjithë kohëve të fundit asnjëherë nuk pushoi me humanizmin e tij sidomos ne kohën e pandemis, shkruan GazetaBlic. Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook e...

The post Labinot Tahiri përsëri me gjest human: Nga 2000€ për fondet e çlirimtarëve! appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri, vazhdon të jetë shumë i dashur për publikun shqiptar.

Sot Labinot Tahiri prap bëri nje gjest shumë të madh human,siç e dim të gjithë kohëve të fundit asnjëherë nuk pushoi me humanizmin e tij sidomos ne kohën e pandemis, shkruan GazetaBlic.

Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook e bëri të ditur se do ti deponojë në fondin e çlirimtarëve nga 2000€ .

Pra për Hashim Thaqin, Jakup Krasniqin, Rexhep Selimin, Kadri Veselin, Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucatin./GazetaBlic/

The post Labinot Tahiri përsëri me gjest human: Nga 2000€ për fondet e çlirimtarëve! appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-perseri-me-gjest-human-nga-2000e-per-fondet-e-clirimtareve/feed/ 0
Labinot Tahiri reagon pas vdekjes së Floriana Musliut https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-reagon-pas-vdekjes-se-floriana-musliut/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=labinot-tahiri-reagon-pas-vdekjes-se-floriana-musliut https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-reagon-pas-vdekjes-se-floriana-musliut/#respond Wed, 24 Mar 2021 21:10:47 +0000 https://labinottahiri.info/?p=4242 Këngëtari dhe humanisti kosovar, Labinot Tahiri, ka reaguar me dhimbje pas lajmit për vdekjen e Floriana Musliut, vajzën për të cilën vetëm para pak ditësh nisi iniciativën për grumbullimin e mijëra eurove me qëllim të dërgimit të saj për shërim në Turqi. Tahiri ka thënë se edhe pas këtij rasti, do të vazhdojë të punojë...

The post Labinot Tahiri reagon pas vdekjes së Floriana Musliut appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
Këngëtari dhe humanisti kosovar, Labinot Tahiri, ka reaguar me dhimbje pas lajmit për vdekjen e Floriana Musliut, vajzën për të cilën vetëm para pak ditësh nisi iniciativën për grumbullimin e mijëra eurove me qëllim të dërgimit të saj për shërim në Turqi.

Tahiri ka thënë se edhe pas këtij rasti, do të vazhdojë të punojë dhe kërkojë një spital për leukemi dhe sëmundje të rënda.

“Ne edhe pas këtij rasti vazhdojmë ta kërkojmë një spital për LEUKEMI dhe semundjet e rënda, edhe pse mjekêt tanë bêjnë shumë përpjekje me i shpëtuar jetêt tona në vendin tonë!”, ka shkruar Tahiri.

Floriana Musliu ka qenë duke vuajtur nga sëmundja e kancerit.

Reagimi i plotë:

Njoftim për vdekjen e FLORIANA MUSLIUT!

Florina, ne mund të luftonim me gjithcka në jetë, por me caktimin e Zotit se kur ai vendos të na dêrgojë në botën tjetër , ne nuk mund të luftojmë!

U zgjuan i madh e i vogël pêr ta shpëtuar shpirtin tënd, por ja që sot shpirti yt do të bëhêt dritë e radhës në një parajsë ku edhe ne një ditë do të jemi me ty!

Vajzë e dashur, shoqe dhe bijë e Milaim Musliut, pushoftë i qetë shpirti yt në botën tjetër?

Shoqeve e shokëve , familjes Musliu, mjekëve dhe mbarë atyre qê u munduan të na ndihmojnë, iu shprehi ngushëllimet më të sinqerta për vdekjen e Floriana Musliut!

Ne edhe pas këtij rasti vazhdojmë ta kërkojmë një spital për LEUKEMI dhe semundjet e rënda, edhe pse mjekêt tanë bêjnë shumë përpjekje me i shpëtuar jetêt tona në vendin tonë!

Labinot Tahiri, KOSOVË E SHQIPËRISË.

The post Labinot Tahiri reagon pas vdekjes së Floriana Musliut appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-reagon-pas-vdekjes-se-floriana-musliut/feed/ 0
Labinot Tahiri: Dy të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj kanë dalur nga koma https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-dy-te-lenduarit-nga-shperthimi-ne-ferizaj-kane-dalur-nga-koma/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=labinot-tahiri-dy-te-lenduarit-nga-shperthimi-ne-ferizaj-kane-dalur-nga-koma https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-dy-te-lenduarit-nga-shperthimi-ne-ferizaj-kane-dalur-nga-koma/#respond Wed, 24 Mar 2021 21:09:12 +0000 https://labinottahiri.info/?p=4239 Këngëtari kosovar, Labinot Tahiri, ka treguar se dy personat e lënduar nga shpërthimi në Ferizaj, Fidan Gashi dhe Enver Xhokli kanë dalë nga gjendja e koma-s dhe se tashmë janë me vetëdije të plotë. Tahiri i cili ishte angazhuar me fondacionin e tij për mbledhjen e fondeve thotë se lajmin ia kanë dhënë familjarët e...

The post Labinot Tahiri: Dy të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj kanë dalur nga koma appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
Këngëtari kosovar, Labinot Tahiri, ka treguar se dy personat e lënduar nga shpërthimi në Ferizaj, Fidan Gashi dhe Enver Xhokli kanë dalë nga gjendja e koma-s dhe se tashmë janë me vetëdije të plotë.

Tahiri i cili ishte angazhuar me fondacionin e tij për mbledhjen e fondeve thotë se lajmin ia kanë dhënë familjarët e të dyve.

Njoftimi i plotë:

Lajm i mirë!

E dashur diasporë dhe ju shqiptarë nga do që jeni , dhe që keni kontribur aq shumë për Fidan Gashin dhe Enver Xhoklin, po ua tregoj lajmin e mirë për gjendjen e tyre shêndetsore!

Sapo u informova nga familjet e tyre, ku këta dy shpirta janë zgjuar nga koma dhe janë me vetëdie të plotë, po ashtu po trajtohen shumë mirë.

Zoti i madh bëri edhe një mrekulli!
Uroj që edhe 4 personat e tjerë të cilët po trajtohen në Turqi, të janë shêndosh e mirë.

Vazhdojmë me misione të mdha në kujdesin 100% ndaj qytetarëve dhe vendit të shejtë Kosovë e Shqipërisë.

LABI?❤?

The post Labinot Tahiri: Dy të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj kanë dalur nga koma appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-dy-te-lenduarit-nga-shperthimi-ne-ferizaj-kane-dalur-nga-koma/feed/ 0
Labinot Tahiri thotë se nesër do të marrë vendim final në lidhje me zgjedhjet e 14 shkurtit https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-thote-se-neser-do-te-marre-vendim-final-ne-lidhje-me-zgjedhjet-e-14-shkurtit/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=labinot-tahiri-thote-se-neser-do-te-marre-vendim-final-ne-lidhje-me-zgjedhjet-e-14-shkurtit https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-thote-se-neser-do-te-marre-vendim-final-ne-lidhje-me-zgjedhjet-e-14-shkurtit/#respond Wed, 24 Mar 2021 21:08:32 +0000 https://labinottahiri.info/?p=4236 Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës Kosova e Re, Labinot Tahiri, ka thënë se përgjatë ditës së nesërme do të merret vesh për cilin subjekt politik do të garojë në pozitën e deputetit. Tahiri, me anë të ‘Facebook’-ut, megjithatë, ka thënë edhe se ekziston mundësia që të mos jetë pjesë e këtyre...

The post Labinot Tahiri thotë se nesër do të marrë vendim final në lidhje me zgjedhjet e 14 shkurtit appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës Kosova e Re, Labinot Tahiri, ka thënë se përgjatë ditës së nesërme do të merret vesh për cilin subjekt politik do të garojë në pozitën e deputetit.

Tahiri, me anë të ‘Facebook’-ut, megjithatë, ka thënë edhe se ekziston mundësia që të mos jetë pjesë e këtyre zgjedhjeve fare.

Ai, pas shpalljes së zgjedhjeve, ka konfirmuar për pjesëmarrjen e tij në zgjedhjet qendrore që do të mbahen më 14 shkurt.

Postimi i plotë:

Mirëmbrema i dashur qytetarë??

Shumë aderime nëpër parti!!

Akoma nuk kam aderuar!

Dikush edhe mund të mos i çmojë vlerat tona( të mijat) e kuptojë , nuk ka dert, sepse në politikë nuk çmohen vlerat, por çmohen interesat.

Prandaj edhe mund të mos jem i mirëpritur për disa individ.

Njerëz të dashur, nesër do marrë vendimin tim se ku do të jem, ose nuk do të jam fare në këtë garë!

Uroj të jam aty ku vlerat dhe punën tonë e çmojnë!

Koalicionet po ndodhin, aderimet po, por mbi të gjitha për mua vlenë shteti dhe kombi dhe jeta e qytetarëve ku ne kemi deshmur me mijera herē se jemi në shërbimin e tyre aty në ballë ku më kërkojnë.

Me respekt, Labinot Tahiri Kosovë e Shqipërisë.

The post Labinot Tahiri thotë se nesër do të marrë vendim final në lidhje me zgjedhjet e 14 shkurtit appeared first on Labinot Tahiri.

]]>
https://labinottahiri.info/labinot-tahiri-thote-se-neser-do-te-marre-vendim-final-ne-lidhje-me-zgjedhjet-e-14-shkurtit/feed/ 0