hollywood casino post jackpot winners is online poker legal in pa download free super jackpot party casino grand poker casino online what is wrong with jackpot party casino

Labinot Tahiri

Labinot Tahiri i njohur me nofken Labi ka lindur me 01.01.1980 Ferizaj . Labinot Islam Tahiri i njohur shkurt si LABI kendon në të gjitha zhanret muzikore. Ka të mbaruar shkollën e mesme, në pamundësi që të vazhdoië tutje, duke patur parasysh kushtet e shkollimit gjatë okupimit të Kosovës s’kishte shkolla, po shtëpi shkolla. Lidhur me muzikën Labi filloi të këndojë që në moshën e re duke i përcjelur hapat e babit të tij. Labi këndonte në koncerte që oranizonte shkolla për ditëlinjde të shkollës por edhe programe festive që mbaheshin në qytetin e Ferziajit për festat Kombëtare. Ishte vështirë të këndohej në kohën kur Labi këndonte sepse shtepia e kulturës ishte e mbyllur për shqiptarët dhe koncertet mbaheshin në mënyrë “ilegale” për kohën e atëhershme. Gradualisht aktiviteti i tij prej këngëtari po rritej përditë e më shumë siq thotë edhe vetë Labi: me ndihmen e zotit arrita deri këtu dhe nuk do të ndalem sepse publikut do t’i ofrojë gjithnjë një risi dhe knaqësi. Deri më tani është paraqitur kudo mbrenda dhe jashtë vendit. Djal bujar dhe fisnik i cili ndihmon shumë të tjerët sidomos familjeve që gjinden në kushte të vështira ekonomike dhe shpirtërore. Dëshira e tijë e flakët është të këndojë me këngëtar të mëdhenjë si yje të vjetër të folklorit shqiptarë si Ismet Peja, dëshirë e cila tani u realizuar. Labi kendoi me Ismet Pejen dhe Visar Pejen se bashku ne programin e vitit te ri 2007 nje keng te bukur te quajtur “SOFRA KOSOVARE” kenga doli shume e bukur dhe shume e pelqyer nga publiku i gjere i ketyre kengetareve ku edhe sot degjohet me ëndje. Jeton në Ferizaj, eshtë i martuar dhe ka tre fëmijë, dy djem dhe një vajzë.

Në Dhjetor 2005, Labi merr pjesë në Zhurma Show 2005 me këngën “Mbretereshe E Bukurise”.
Në vitin 2005, Labi publikon albumin “Mbretëreshë E Bukurisë”.
Në Dhjetor 2006, Labi merr pjesë në Zhurma Show 2006 me këngën “Tradhtare”.

Në vitin 2007, Labi publikon albumin “Çikat Si Ti Kanë Nafakë”.
Në Dhjetor 2008, Labi merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën “Era Tradhti”.
Në vitin 2008, Labi publikon albumin “Era Tradheti”.
Në Qershor 2009, Labi merr pjesë në Polifest 2009 me këngën “Dashuria Ime”.
Më datë 12 Qershor 2009, Labi publikon videoklipin “Takim Si Ne Enderr”. Me këtë këngë, Labi merr pjesë në Zhurma Show 2009 në vitin 2009.
Në vitin 2009, Labi publikon albumin “Lamtumire Lamtumire”.
Në Dhjetor 2010, Labi merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën “Mesazh Ne Telefon”.
Në Dhjetor 2010, Labi merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën “Padrejtesi Ne Dashuri”.
Në vitin 2010, Labi publikon albumin “Padrejtesi Ne Dashuri”.
Më datë 26 Dhjetor 2011, Labi & Flori publikojnë videoklipin “S’te Mbaj Inat”. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.
Në vitin 2011, Labi publikon albumin “Ti Ke Mbet Ne Zemren Time”.
Në Tetor 2012, Labi merr pjesë në Zhurma Show 2012 me këngën “Dashurin E Pare”.
Në vitin 2012, Labi publikon albumet “Fotografia” dhe “Live 2012”.
Më datë 10 Korrik 2013, Labi publikon videoklipin “Si Gjethet Ne Pranvere”. Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Shkumbin Nebihu. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Labi merr pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.
Në vitin 2013, Labi publikon albumin “Le Te Kallet Kjo Dynja”.
Më datë 1 Mars 2014, Labi publikon videoklipin “Tungjatjeta Jem Shqiptar”.
Më datë 1 Maj 2015, Labi publikon videoklipin “Krejt Ti Fala”, në bashkëpunim me 2Ton. Me këtë këngë, Labi merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.
Më datë 19 Janar 2016, Labi publikon videoklipin “Interesgjike”. Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Shkumbin Nebihu. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.
Më datë 10 Korrik 2016, Gold AG publikojnë videoklipin “Llokum”, në bashkëpunim me Anxhela Peristeri & Labi.
Më datë 13 Korrik 2016, Labinot Tahiri (Labi) publikon videoklipin “Sa Pa Fat Qëllova”.
Në vitin 2016, Labi publikon albumin “Edhe Nje Puthje”.
Më datë 3 Shkurt 2017, Labinot Tahiri publikon videoklipin “Ti E Din”, në bashkëpunim me Dorandd.
Më datë 31 Korrik 2017, Labinot Tahiri (Labi) publikon videoklipin “Paramendo”.
Labi ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin “Në Syt E Juaj”, në bashkëpunim me 2Ton.
Më datë 9 Qershor 2018, 2Ton publikon videoklipin “Zemra Jem”, në bashkëpunim me Labi. Muzika e këngës u punua nga Darko Dimitrov, teksti u shkrua nga 2Ton, Ghulo. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.
Në vitin 2018, Labinot Tahiri (Labi) publikon albumin “Jam Keq”.
Më datë 15 Shtator 2018, Dani & Labi publikojnë videoklipin “Falem”. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo. Videoklipi u prodhua nga BUG Production.
Më datë 9 Dhjetor 2018, Labi & Fidani publikojnë videoklipin “Ja Le Zemres Pike”. Muzika e këngës u punua nga Agon Neziri, teksti u shkrua nga Fadil Topalli, ndërsa për orkestrimin u kujdes Agon Neziri. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment. shqiptar nga Kosova dhe deputet i Kuvendit të Kosovës.

RSS
Follow by Email